Mixed Media Alused 2: tekstuuriparadiis

06.05.2017 kl 10-15.00 Teeme Teistmoodi salongis (Tallinn)
REGISTREERU SIIN


(на русском читай ниже)

See väga põnev ja põhjalik õpituba on mõeldud eelkõige neile, kes huvituvad mixed media töödest, materjalidest ja tehnikatest. Õpitoas tutvustatakse arvukalt erinevaid materjale (nimekiri allpool) ja antakse ülevaade, kuidas neid kasutatakse. Koolitaja jagab oma kogemust mixed media´s, näitab hulka oma töid ja räägib erinevatest tehnikatest. Samuti näitab kõike ette, vastab küsimustele ja jagab soovitusi. 
Meistrikassi raames saavad õpilased teada, mis materjalid on mixed media´s lausa kohustuslikud, mis on vähemtähtsad ja mida üldse vaja ei lähe ning võiks julgelt ostmata jätta. Samuti räägime, kuidas ühte või teist vajalikku poodidest ja e-poodidest hankida. Erilise tähelepanu all on kodused vahendid mixed media´s!
Kõiki materjale saavad õpilased ka käega katsuda ja praktikas rakendada. Igaüks saab ise otsustada, kas antud asja tasub tulevikus omale osta või mitte. 
Kindlasti saavad ka edasijõudnud mixed media kunstnikud midagi uut teada ja katsetada! 

"Mixed Media Alused 2: tekstuuriparadiis" on esimese kursuse "Mixed media alused" täiendatud versioon. Varasemal kujul seda kursust enam ei ole. Koolituse põhjalik informatiivne pool on mõeldud eelkõige algajatele, kuid uus formaat pakub ka esimesel kursusel osalejatele midagi huvitavat. Õpitoas on kesksel kohal erinevate tekstuuride loomine ja esiletoomine. Õpitoa raames valmib 10 erineva tekstuuriga tausta, mida saab hiljem soovi korral ka lõpetatud töödeks viimistleda.

Kestvus: ca 5 h (väikese tee- ja õnneloosipausiga :-)

  • Iga osaleja saab: 
  • personaalse materjalidekomplekti 
  • täiendatud "Mixed media alused" kursuse konspekti
  • ohtralt teadmisi mixed media materjalidest ja tehnikatest
  • vähemalt 20 tekstuuriga 10 vinget mixed media tausta koju viimiseks!!!
Kaasa võtta: põll, käärid, tavaline föön, 2-3 erinevat sünteetilist pintslit (vähemal üks lai lapik). Kui kodus on, siis ka embossing´u föön ja maalinoad.

*Koolitaja toob tutvumiseks palju erinevaid tööriistu ja mixed media materjale: 
alused (papp, paber ja plastik) 
meediumid (matt ja läikiv)
gessod (krundid – must ja valge) 
tekstuurpastad (peen, liivaga, marmorpuruga, klaasiga jt) 
erinevate efektidega spreivärvid
(Ranger, Lindy´s, Fabrika Decoru, 13arts, Daily Art, Docrafts)
kuivad värvid
tindid ja templid 
erifirmade embossing´ puudrid 
alkoholtindid 
dots & drops, vedelad pärlid, klantsgeelid, dekoratiivne glasuur 
vedelad metallid 
topping´ud (kvarts, kristall, liiv, mikrohelmed) 
särapuudrid 

Esimese koolituse "Mixed media alused" rühmade tagasiside:

Tatjana S. Oli väga asjalik, inforohke ja inspireeriv koolitus! Mulle väga meeldis ja kodus ka juba katsetan. Sa seletasid väga hästi ja näitasid, kõik sai hästi selgeks. Suur, suur tänu sulle! 
Monika A. Olin koolitusest vaimustuses. Igatahes peale seda koolitust ei suutnud ma rahuneda enne maha kui hankisin vajaminevad materjalid ja tegin kaanepildi tulevasele märkmikule. Ei jõua uut koolitust ära oodata! 
Marit T. Meil oli väga tore nädalavahetus!!! 
Erika P. Kõik meeldis hästi. Tänud koolituse eest, ja loodetavasti kohtumiseni! 
Urve K. Jäin laupäevase koolitusega väga rahule. Tore oli end argipäeva muredest-tegemistest välja raputada ja värvide salapärasest maailmast rõõmu tunda. Aitähh, Maria! 
Eve G. Nädalavahetuse veetsin imelise Maria koolitusel Tartus Papimamma salongis. Ilm oli vihmane, aga meil paistis terve pika koolituspäeva päike. Kui ma algul kartsin, et ei saa hakkama, siis see hajus kiiresti. Tegime algul ka proovilehed, millest saab hiljem näiteks kaarte teha ja alles siis disainpaberile põhja. Nüüd sain teada, mis on krunt, gesso ehk meedium ja et šabloonid, trafaretid, stencil või mask on kõik ükssama asi. Saime näha ja proovida erinevate firmade tooteid ja valmistasime tausta ühele pildile. Väga inspireeriv koolitus oli, Maria on väga huvitav inimene ja väga hea õpetaja. Viis tundi möödusid märkamatult, saime kaasa palju näpunäiteid ja nippe, mida tulevikus kasutada. Jäin koolitusega ülirahule, kõik oli arusaadav ja parajalt doseeritud ning uudsust ja põnevust jagus viimase minutini. Endal mul selliseid vahendeid ei ole, aga kavatsen endale krundi ja tekstuurpasta ning mõned šabloonid esialgu muretseda. Aitäh, Maria selle päeva eest, see oli nagu palsam hingele ja aitas jälle august maapeale tulla. Mulle oli see parim hingeravim raskel ajal. 

Alla P. Еще раз хочу поблагодарить Вас за интересный и познавательный мастер-класс, проведенный в Пярну. Увидела, а, главное, много смогла попробовать своими руками сделать из щедро выданных Вами материалов. Давно хотелось поиграть с такими красками. Я занимаюсь декупажем, но с тех пор, как увидела в Пинтересте Микст-медиа, декупаж стал казаться несколько плоским. Особенно нравятся объемные работы. Ваши тоже очень понравились, особенно альбомы и блокноты. 
ОСНОВЫ MIXED MEDIA 2: текстурный рай 
Материалы / Tехники / Инструменты

Этот захватывающий подробный мастер-класс будет в первую очередь интересен тем, кто хочет узнать, что же такое MIXED MEDIA и какие материалы и техники используют художники и скрапбукеры-миксмедийщики. На мастер-классе мы познакомимся с огромным количеством разных материалов для Mixed Media (см. список ниже) и узнаем, что же это все за баночки и для чего они нужны. Мастер поделится с Вами своим опытом, покажет многие из своих миксмедийных работ, расскажет о разных техниках, ответит на Ваши вопросы.
Многие приемы мы наглядно рассмотрим и повторим сами. Вы узнаете, без каких материалов и инструментов в не обойтись совсем, что скорее всего пригодится, а на что совсем не стоит тратить деньги. Также Вы узнаете, где какие материалы можно купить в Эстонии, а что стоит заказать из-за границы. Попробовав многие материалы и приемы в деле Вы сможете сами решить, хотите ли и впредь заниматься Mixed Media и что Вам стоит для этого еще приобрести. Если же Вы уже не новичок, то все равно обязательно откроете для себя что-то новое и проведете несколько интереснейших часов в мире текстур и красок!

ОСНОВЫ MIXED MEDIA 2: текстурный рай - это дополненная версия курса "Основы mixed media", который больше не будет проходить в первоначальном виде. Очень подробная теоретическая часть будет в первую очередь полезна новичкам, но новый формат мастер-класса будет интересен и прошедшим предыдущий курс участникам. На МК в центре внимание будет создание и проявление разнообразных текстур. На МК мы создадим 10 богатых фонов с разными текстурами, которые позже можно будет доработать и оформить в готовые работы.

Продолжительность МК: ca 5 h (с небольшой паузой на чай/кофе и приятный розыгрыш :-)

Каждый участник МК получает:
  • персональный набор материалов в начале МК 
  • дополненный конспект с курса "Основы mixed media"
  • огромное количество знаний о материалах и техниках 
  • 10 фонов с по меньшей мере 20 разными текстурами!!!
Участников просим принести с собой: фартук, ножницы, фен (обычный и для эмбоссинга, если есть), 2-3 разных синтетических кисточки (одна из них большая лопатка для грунта), пару разных мастихинов (если есть).

* Мастер принесет на МК множество инструментов и разных материалов!
основы (бумага и пластик)
медиумы (матовый, глянцевый)
гессо (белый и черный грунт)
текстурные пасты (мелкозернистая, с песком, со стеклянными шариками и др)
спрей-краски с разными эффектами
(Ranger, Lindy´s, Fabrika Decoru, 13arts, Daily Art, Docrafts)
сухие краски 
чернила и множество штампов
пудры для эмбоссинга разных производителей
алкогольные чернила
дотсы, дропсы, жидкий жемчуг, глянцевые гели, деко-глазурь
жидкие металлы
топпинги (песочный, кварцевый, хрустальный, микробисер)
глиттеры и блестки с разными эффектами
Maria Lillepruun on mixed media kunstnik, paberikunstnik ja polükroomsete objektide konservaator. Tal on Eesti Kunstiakadeemia magistrikraad restaureerimises, mistõttu teab ta kõike materjalide kunstlikust vanandamisest. Mixed media´s harrastab ta erinevaid stiile, kuid eelistab teistele vintage`i, eco´d ja grunge`i. Maria loob seinapannoosid, fotoalbumeid, märkmikke, õnnitluskaarte, toadekoori ja 3D kunstiobjekte. Ta on ukraina brändide Fabrika Decoru (mixed media tooted ja disainipaber), ScrapBox ja Artistic Line (laserväljalõiked) disainer. Teda on tänaseks kutsutud 40 paberikunsti ja mixed media kunsti kajastavate blogidesse külalisena oma töid näitama. Ta on osalenud arvukates väljakutseblogide konkurssides ja on olnud võitjaks või parimate hulgas üle 90 korra.

Мария Лиллепруун - художник-реставратор, миксмедийщик, скрапбукер. Имеет степень магистра Эстонской Художественной Академии. В творчестве предпочитает смешанные техники (mixed media), из стилей ей ближе всего винтаж, гранж и эко. Мария создает настенные панно, фотоальбомы, блокноты, дневники и трэвел-буки, а также открытки, декор для дома и разнообразые объемные художественные объекты. В качестве дизайнера сотрудничает с украинскими брендом миксмедийных товаров Фабрика Декору и компаниями по изготовлению лазерной вырубки ScrapBox и Artistic Line. Послужной список Марии насчитывает более 40 приглашений показать свои работы в посвященных скрапбукингу и mixed media блогах разных стран и более 90 разнообразых побед и ТОПов в челлендж-блогах по интересам.
Сайт Марии: http://www.magicatticdesign.com/
Блог на русском языке: http://magicatticdesign.blogspot.com.ee/