ÕPITUBA VILJANDIS Märkmik: antiik, vintaaž ja gootika 18.06.2017

Koolitaja: kunstnik ja restauraator Maria Lillepruun(на русском языке читай ниже)

Õpitoas valmistame Teiega vanandatud märkmikku. See on väga huvitav teema! Sellised müstilised nullist isetehtud märkmikud on väga erilise energeetikaga. Neid on mõnus käes hoida ja väga põnev iga ruutsentimeetri kaupa uurida. Õpilased saavad valida, kas valmistada antiikset "tolmuga kaetud" raamatukest, gootilist sünget nõialoitsuraamatut või vintaažset nagu pööningult leitud vanaema päevikut.

Üritame valmistada midagi väga tõetruud!

Õpime köitmist ja ka kõik algajad saavad hakkama!

Tähelepanu on erinevatel vanandamise tehnikatel, võtetel, nüanssidel, detailidel. Karestame ja rebime, värvime ja toonime, võlume tolmu ja paatinat.

Igal osalejal valmib ainulaadne ja mõnusalt paks A6 formaadis märkmik. Kuna paberi vanandamine ei käi ühe päevaga ja nõuab aega, valmistab koolitaja kõigile osalejatele vanandatud paberi ette ja koolitusel seletab kogu protsessi ning jagab nõuandeid selle kordamiseks kodutingimustes. Aga märkmiku sisuplokki õmbleb iga osaleja ise! Õpime kaptali imiteerimist, sisekaane lehtede ja kahekordse järjehoidja valmistamist, lehtede stiilikohast dekoreerimist templitega. Valmis märkmiku kaunistamiseks on valikus kauneid puidust laserväljalõikeid, pitse, paelu, lille, neete, filigreesid, toggle-lukke ja teisi kaunistusdetaile.

Õpituba toimub 18. juunil 2017 algusega kl 10.00
aadressil C. R. Jakobsoni 11, Viljandi (Leola maja 3. korrus, VAU! fotostuudio ruum).
Õpitoa keeled on eesti ja vene keel.
Kestvus: 7 h (väikese lõuna- ja õnneloosipausiga :)

Kaasa võtta: käärid, 2-3 sünteetilist pintslit (peenike ja laiem), tugev peenike nõel, olemasolu korral embossing´u föön, tavaline juukseföön. Soovi korral põll. 
Kõik ülejäänud on koolitaja poolt.

Hind: 70 € 
Osalejate arv on rangelt piiratud. Vajalik eelregistreerimine ja ettemaks 25 €. Registreerimiseks tuleb saata sooviavaldus e-mailile MagicAtticDesign@gmail.com . Koos kinnitusmeiliga saate ka ettemaksuarve. Ettemaksu suurus on 25 €. Ülejäänud summa (45 €) tuleb tasuda koolituse päeval sularahas. Kui Te ei saa mingil põhjusel õpitoast osa võtta, siis palume meile teada anda hiljemalt 10 päeva enne õpitoa toimumispäeva. Siis saame ka ettemaksu tagastada. Hiljem ei ole tagastamine kahjuks võimalik. Küll saate enda asemel kedagi teist koolitusele saata.
Lisainfo: 55664252, MagicAtticDesign@gmail.com.


Maria Lillepruun on mixed media kunstnik, paberikunstnik ja polükroomsete objektide konservaator. Tal on Eesti Kunstiakadeemia magistrikraad restaureerimises, mistõttu teab ta kõike materjalide kunstlikust vanandamisest. Mixed media´s harrastab ta erinevaid stiile, kuid eelistab teistele vintage`i, eco´d ja grunge`i. Maria loob seinapannoosid, fotoalbumeid, märkmikke, õnnitluskaarte, toadekoori ja 3D kunstiobjekte. Ta on poola laserväljalõigete brändi Wycinanka disainer ja kuulub ukraina brändide Fabrika Decoru (mixed media tooted ja disainipaber) ja ScrapBox (laserväljalõiked) disainmeeskondadesse. Teda on tänaseks kutsutud 40 paberikunsti ja mixed media kunsti kajastavate blogidesse külalisena oma töid näitama. Ta on osalenud arvukates väljakutseblogide konkurssides ja on olnud võitjaks või parimate hulgas üle 90 korra.
Venekeelne blogi: http://magicatticdesign.blogspot.com.ee/
Facebook: https://www.facebook.com/MagicAtticDesign/

Eelmiste rühmade tagasiside:

Mailis K. Aitäh Maria selle imelise koolituse eest! Sügav kummardus. 
Monika A. Aitäh Maria, koolituse käigus valmis minu unistuste märkmik. Avasid minu jaoks ukse mixed media võlumaailma :) 
Merle S. Suured, suured tänud, väga huvitav koolitus ja valmisid ka imelised tööd. Fantastiline märkmik tuli! Aitäh Maria. 
Ene M. Suur tänu möödunud pühapäevase koolituse eest, see oli tõesti väga eriline ja meeldejääv päev. Ma poleks iial uskunud, et suudan valmis teha nii vahva ja erilise märkmiku. Aitäh abi eest, mida ma vajasin päris palju, sest polnud varem selliste tehnikatega kokku puutunud. Näitasin oma märkmikku ka pereliikmetele, sõpradele ja töökaaslastele, nad olid kõik suures vaimustuses. Uudistamist oli palju ja tõepoolest uuriti lähedalt päris ruutsentimeetri haaval. Maria, olete suurepärane kunstnik ja väga hea õpetaja. Olen õnnelik, et sain osaleda Teie meistriklassis. 
Katrin H. Tere, Maria! Mina tänan Sind väga toreda ja uusi töövõtteid täis koolituse eest. Pikk päev ei muutunud ühelgi hetkel venivaks või igavaks. Mulle meeldis ka see, kuidas Sa seltskonda kenasti ohjasid, et meil asi "laadaks" kätte ära ei läheks :) Minu koolituse tulemus oli täpselt selline nagu soovisin ja minu taotlus loitsuraamatut teha läks kenasti korda. Lapsed kodus vaatasid seda ja arvasid, et see on natuke jube küll, nagu nõiaraamat. See oli juba märk, et saavutasin selle, mille järele ma koolitusele tulin. Tänud Sulle veel kord ja usun, et kohtume kindlasti veel :)
Anu V. Tere, Maria, suur aitäh sulle - see oli vaieldamatult kõige parem õpituba, kus ma kunagi käinud olen! Sa oled nii rahulik ja töö tempo oli täpselt paras, kui liialt kiirustada, siis algaja võib muutuda närviliseks ja see viib meeleolu. Mulle väga meeldis! Edu sulle kõiges, mis sa ette võtad!
Ülle R. Tere Maria! Olen ääretult rahul eilse koolitusega. Märkmikud said kõigil uhked! Ja mida üks inimene veel rohkem tahta võiks, kui et lahkuda koolituselt oluliselt suuremate teadmistega ning suurepärase tulemusega, mida kõigile tuttavatele, sõpradele uhkusega näidata - minu tehtud! Jään sinu blogide jälgijaks (viimased 50 min. pole muud teinudki, kui vaadanud sinu videoid) ;) Jõudu ja jaksu sulle ning jään ootama huviga uusi koolitusi. 
Maia M. Tõsiselt sisutihe koolitus, super päev, aitäh, Maria! Olen õpitoaga väga rahul, sest ilma eelteadmisteta saavutada sellist lõpptulemust on tõesti meistriklass :). Pikk päev ei väsitanud ära, sest sul, Maria, olid kõik töövõtted väga läbimõeldult järjestatud. Mulle meeldis korralduses see, et iga järgneva tööetapi eel koristas koolitaja laualt liigsed asjad. See koondas kogu tähelepanu uutele töövõtetele või vahenditele ja ei tekkinud kunstitegevustele nii omast segadust. Juhendamine oli taktitundeline ja julgustav ning sisendas tunnet, et kõik, mis ma teen ongi see õige ja tuleb hästi välja. Sa oled väga hea pedagoog, Maria! Jään fänniks.
Kaie T. Oli suurepärane koolitus :) Mina olen väga rahul, eriti õpetamisstiiliga. Kuna olen paljudel koolitustel käinud, siis on võrdlusmoment olemas.
Maivi I. Tere, Maria. Ma ei mäleta, et varasemate õpitubade järelmõju oleks varem nii pikalt kestnud ja nii tugevalt mind mõjutanud. Ja ma olen läbinud mitmeid erinevaid õpitubasid. Suur-suur tänu sulle, et sellist koolitust vead ja mul on äärmiselt hea meel, et selle võimaluse avastasin ja seda ka kasutasin.
Terje R. Suur, suur tänu! Kursus oli väga põnev ja loominguline. 
Gerly L. Tere, Maria! Mulle nii väga meeldivad sinu õpitoad ja sinu õpetamisstiil. Mulle meeldib, et sa innustad katsetama ja proovima ega ütle iial, et nüüd läks küll väga valesti. Mis veel parem, sa ei kraba viga märgates või nähes, et tehtud on midagi, mida sina teeksid teisiti, osalejalt pintslit vms, et asi ise korda ajada, vaid lubad meil õppida ja proovida. See on imeline. Sina oled imeline. Tule meile ikka tihedamini külla, sest sinu käe all on suisa lust õppida. Aitäh sulle!
Ülle F. Koolitus oli väga super. Juhised olid arusaadavad ja hästi edasi antud. Seltskond oli sõbralik, eks sellepärast kindlasti et õpetaja ise rahulik ja sõbralik. Tänud Maria, kui võimalik, tulen sinu ka teistele koolitustele.
Airi H. Väga suured kiidusõnad veelkord, mulle nii meeldis - peas on nii palju uusi ideid ja mõtteid. Suur, suur aitähh Sulle selle inspiratsiooni eest!
Maris L. Mulle väga meeldis koolitus ja sain abi ka ikkagi piisavalt. Olen senini vaimustuses märkmikust ja tahaks juba jälle katsetada :) Suur aitäh, et jagasite oma teadmisi, see valdkond on nii äge lihtsalt! :)

EELMISTE ÕPITUBADE PILDID:
ФОТОГРАФИИ С ПРЕДЫДУЩИХ МК:

-------------------------------------------------------------------------------

МАСТЕР-КЛАСС Блокнот: древность, винтаж и готика 

В Вильянди 

Обучает: художник и реставратор Мария Лиллепруун

На этом увлекательном и основательном мастерклассе мы изготовим состаренный блокнот. Это очень интересная тема! Подобные блокноты заряжаются энергетикой мастера, их приятно держать в руках и разглядывать сантиметр за сантиметром! Участники смогут сами выбрать, какой блокнот им ближе по духу. Может быть это совсем древняя, покрутая пылью времен книжечка, может винтажный "бабушкин" дневник, случайно найденный на старом чердаке? А может быть это даже гетическая книга, полная мистики и тайных заклинаний? 

Мы постараемся смастерить очень натуральную вещицу! 

Научимся сшивать страничный блок простым способом, все новички освоют!

Особое внимание уделим разным техникам и приемам состаривания материалов, не упустить ни одной детали. Будем рвать, тереть, красить, тонировать, колдовать! 

К концу мастер-класса каждый уйдет домой с уникальным пухленьким блокнотом форматом А6, сделанным практически с нуля. Состаривание бумаги занимает много времени, поэтому преподователь заготовить листы для блокнотов заранее и подробно расскажет на мастер-классе, как это повторить в домашних условиях. Блок для блокнота каждый участник сошьет сам! Мы также научимся имитировать каптал, мастерить форзацы и двойные закладки для страниц, декорировать страницы штампами. Для украшения блокнотов будем использовать лазерную вырубку (чипборд), кружево, брадсы, цветы, филигранные детали, замочки-тоглы и др. элементы декора.

Мастер-класс пройдет 18 июня 2017 г.  с началом в 10.00
 в помещении VAU! fotostuudio по адресу  C. R. Jakobsoni 11, Viljandi (здание Leola, 3 этаж).
Мастер-класс будет длиться примерно 7 часов (с коротким перерывом на обед и приятную лотерею :-) и пройдет на эстонском и русском языке одновременно.

Участников просим принести с собой: ножницы, фен (обычный и / или для эмбоссинга), 2-3 разных синтетических кисточки (поменьше и побольше), тонкую  прочную иголку. Все остальное принесет с собой мастер!

Стоимость МК: 70 € 
Количество участников МК строго ограничено. Необходима регистрация и предоплата 25 €.
Для регистрации напишите, пожалуйста, на MagicAtticDesign@gmail.com . Мы пришлем вам ответное письмо с банковскими реквизитами. 25 € нужно будет перевести сразу, чтобы забронировать за собой место на МК. Оставшуюся часть суммы (45 €) надо будет оплатить наличными в день мастер-класса. Если по какой-либо причине Вы узнаете, что не сможете присутствовать на МК, просим Вас сообщить нам об этом за 10 дней до мастер-класса, чтобы мы смогли вернуть Вам предоплату. Позже возврат предоплаты будет, к сожалению, невозможен. Но Вы сможете прислать на МК кого-то вместо себя.
Дополнительная информация: 55664252, MagicAtticDesign@gmail.com.

Мария Лиллепруун - художник-реставратор, миксмедийщик, скрапбукер. Имеет степень магистра Эстонской Художественной Академии. В творчестве предпочитает смешанные техники (mixed media), из стилей ей ближе всего винтаж, гранж и эко. Мария создает настенные панно, фотоальбомы, блокноты, дневники и трэвел-буки, а также открытки, декор для дома и разнообразые объемные художественные объекты. В качестве дизайнера сотрудничает с польским брендом лазерной вырубки Wycinanka, украинскими брендом миксмедийных товаров Фабрика Декору и комапнией по изготовлению лазерной вырубки ScrapBox. Послужной список Марии насчитывает более 40 приглашений показать свои работы в посвященных скрапбукингу и mixed media блогах разных стран и более 90 разнообразых побед и ТОПов в челлендж-блогах по интересам.
Сайт Марии: http://www.magicatticdesign.com/
Блог на русском языке: http://magicatticdesign.blogspot.com.ee/