Märkmik: antiik, vintaaž ja gootika

(на русском читай ниже)

Õpitoas valmistame Teiega vanandatud märkmikku. See on väga huvitav teema! Sellised müstilised nullist isetehtud märkmikud on väga erilise energeetikaga. Neid on mõnus käes hoida ja väga põnev iga ruutsentimeetri kaupa uurida. Õpilased saavad valida, kas valmistada antiikset "tolmuga kaetud" raamatukest, gootilist sünget nõialoitsuraamatut või vintaažset nagu pööningult leitud vanaema päevikut.

Üritame valmistada midagi väga tõetruud!

Õpime köitmist ja ka kõik algajad saavad hakkama!

Tähelepanu on erinevatel vanandamise tehnikatel, võtetel, nüanssidel, detailidel. Karestame ja rebime, värvime ja toonime, võlume tolmu ja paatinat.

Igal osalejal valmib ainulaadne ja mõnusalt paks A6 formaadis märkmik. Kuna paberi vanandamine ei käi ühe päevaga ja nõuab aega, valmistab koolitaja kõigile osalejatele vanandatud paberi ette ja koolitusel seletab kogu protsessi ning jagab nõuandeid selle kordamiseks kodutingimustes. Aga märkmiku sisuplokki õmbleb iga osaleja ise! Õpime kaptali imiteerimist, sisekaane lehtede ja kahekordse järjehoidja valmistamist, lehtede stiilikohast dekoreerimist templitega. Valmis märkmiku kaunistamiseks on valikus kauneid puidust laserväljalõikeid, pitse, paelu, lille, neete, filigreesid, toggle-lukke ja teisi kaunistusdetaile.

Kestvus: 7 h (väikese lõuna- ja õnneloosipausiga :)

Eelmiste rühmade tagasiside:

Mailis K. Aitäh Maria selle imelise koolituse eest! Sügav kummardus. 
Monika A. Aitäh Maria, koolituse käigus valmis minu unistuste märkmik. Avasid minu jaoks ukse mixed media võlumaailma :) 
Merle S. Suured, suured tänud, väga huvitav koolitus ja valmisid ka imelised tööd. Fantastiline märkmik tuli! Aitäh Maria. 
Ene M. Suur tänu möödunud pühapäevase koolituse eest, see oli tõesti väga eriline ja meeldejääv päev. Ma poleks iial uskunud, et suudan valmis teha nii vahva ja erilise märkmiku. Aitäh abi eest, mida ma vajasin päris palju, sest polnud varem selliste tehnikatega kokku puutunud. Näitasin oma märkmikku ka pereliikmetele, sõpradele ja töökaaslastele, nad olid kõik suures vaimustuses. Uudistamist oli palju ja tõepoolest uuriti lähedalt päris ruutsentimeetri haaval. Maria, olete suurepärane kunstnik ja väga hea õpetaja. Olen õnnelik, et sain osaleda Teie meistriklassis. 
Katrin H. Tere, Maria! Mina tänan Sind väga toreda ja uusi töövõtteid täis koolituse eest. Pikk päev ei muutunud ühelgi hetkel venivaks või igavaks. Mulle meeldis ka see, kuidas Sa seltskonda kenasti ohjasid, et meil asi "laadaks" kätte ära ei läheks :) Minu koolituse tulemus oli täpselt selline nagu soovisin ja minu taotlus loitsuraamatut teha läks kenasti korda. Lapsed kodus vaatasid seda ja arvasid, et see on natuke jube küll, nagu nõiaraamat. See oli juba märk, et saavutasin selle, mille järele ma koolitusele tulin. Tänud Sulle veel kord ja usun, et kohtume kindlasti veel :)
Anu V. Tere, Maria, suur aitäh sulle - see oli vaieldamatult kõige parem õpituba, kus ma kunagi käinud olen! Sa oled nii rahulik ja töö tempo oli täpselt paras, kui liialt kiirustada, siis algaja võib muutuda närviliseks ja see viib meeleolu. Mulle väga meeldis! Edu sulle kõiges, mis sa ette võtad!
Ülle R. Tere Maria! Olen ääretult rahul eilse koolitusega. Märkmikud said kõigil uhked! Ja mida üks inimene veel rohkem tahta võiks, kui et lahkuda koolituselt oluliselt suuremate teadmistega ning suurepärase tulemusega, mida kõigile tuttavatele, sõpradele uhkusega näidata - minu tehtud! Jään sinu blogide jälgijaks (viimased 50 min. pole muud teinudki, kui vaadanud sinu videoid) ;) Jõudu ja jaksu sulle ning jään ootama huviga uusi koolitusi. 
Maia M. Tõsiselt sisutihe koolitus, super päev, aitäh, Maria! Olen õpitoaga väga rahul, sest ilma eelteadmisteta saavutada sellist lõpptulemust on tõesti meistriklass :). Pikk päev ei väsitanud ära, sest sul, Maria, olid kõik töövõtted väga läbimõeldult järjestatud. Mulle meeldis korralduses see, et iga järgneva tööetapi eel koristas koolitaja laualt liigsed asjad. See koondas kogu tähelepanu uutele töövõtetele või vahenditele ja ei tekkinud kunstitegevustele nii omast segadust. Juhendamine oli taktitundeline ja julgustav ning sisendas tunnet, et kõik, mis ma teen ongi see õige ja tuleb hästi välja. Sa oled väga hea pedagoog, Maria! Jään fänniks.
Kaie T. Oli suurepärane koolitus :) Mina olen väga rahul, eriti õpetamisstiiliga. Kuna olen paljudel koolitustel käinud, siis on võrdlusmoment olemas.
Maivi I. Tere, Maria. Ma ei mäleta, et varasemate õpitubade järelmõju oleks varem nii pikalt kestnud ja nii tugevalt mind mõjutanud. Ja ma olen läbinud mitmeid erinevaid õpitubasid. Suur-suur tänu sulle, et sellist koolitust vead ja mul on äärmiselt hea meel, et selle võimaluse avastasin ja seda ka kasutasin.
Terje R. Suur, suur tänu! Kursus oli väga põnev ja loominguline. 
Gerly L. Tere, Maria! Mulle nii väga meeldivad sinu õpitoad ja sinu õpetamisstiil. Mulle meeldib, et sa innustad katsetama ja proovima ega ütle iial, et nüüd läks küll väga valesti. Mis veel parem, sa ei kraba viga märgates või nähes, et tehtud on midagi, mida sina teeksid teisiti, osalejalt pintslit vms, et asi ise korda ajada, vaid lubad meil õppida ja proovida. See on imeline. Sina oled imeline. Tule meile ikka tihedamini külla, sest sinu käe all on suisa lust õppida. Aitäh sulle!
Ülle F. Koolitus oli väga super. Juhised olid arusaadavad ja hästi edasi antud. Seltskond oli sõbralik, eks sellepärast kindlasti et õpetaja ise rahulik ja sõbralik. Tänud Maria, kui võimalik, tulen sinu ka teistele koolitustele.
Airi H. Väga suured kiidusõnad veelkord, mulle nii meeldis - peas on nii palju uusi ideid ja mõtteid. Suur, suur aitähh Sulle selle inspiratsiooni eest!
Maris L. Mulle väga meeldis koolitus ja sain abi ka ikkagi piisavalt. Olen senini vaimustuses märkmikust ja tahaks juba jälle katsetada :) Suur aitäh, et jagasite oma teadmisi, see valdkond on nii äge lihtsalt! :)
Mari K. Tere, Maria! Ma väga tänan tõeliselt mõnusa ja loovust soodustava koolituse eest! Jäin kõigega rahule, tempo oli minu jaoks piisav, sain vajadusel hinge tõmmata, samas ei jäänud liialt passima ning ei pidanud ka kordagi kiirustama.
Kati A. Mul on nii hea meel, et osalesin märkmiku tegemisel. Olen väga vaimustuses. Ei arvanud, et mixed media mind nõnda paelub. Suur, suur tänu, Maria! Sa oled super!!!! 
Monika L. Suured tänud eilse koolituse eest. Superäge oli. Tekitas erinevaid emotsioone, tundeid ja pani mõtlema. Andis võimaluse väljendada kõike seda, mida hing ihkas. Loomulikult olid ka sina, Maria, väga hea juhendaja. 
Marilin V. Suur suur aitäh koolituse eest. Sain uue ja väga huvitava kogemuse, mida nautisin täiel rinnal :)
Angela J. Suured tänud Maria, minu lemmik tehnika sai hoogu ja täiendust!
Kati K. Aitäh Maria! Super koolitus oli, sai nii palju pônevaid tehnikaid katsetada ja lôpuks valmis nii äge märkmik. Olen väga rahul!
Merit A. Tere Maria! Jäin märkmiku koolitusega väga-väga rahule. See oli tõeliselt inspireeriv ja loominguline! Väga meeldis lisaks märkmiku mixed media tehnikas tegemisele ka see, et märkmiku sisu ise valmis tegime ja köitsime.
Carmen K. Tere! Ma ootasin seda õpituba väga, teadsin kohe kui talvel kuskil reklaamina nägin, et sellesse õpituppa ma tahan. No niii äge oli. Käisin kunagi ühes mixed media õpitoas, ma tegin seal oma asja ära, aga kuidagi tühjaks jäi, Ei tekkinud uusi ideid... aga nüüd mul on palju mõtteid peas ja näpud sügelevad :) Aitäh Sulle,Maria! Loodan veel Sinult õppida :)
Ülla M. Tere Maria. Tagasiside on üli positiivne. mulle vaga meeldis. kõigi tööd olid väga erinevad ja lahedad. plaanin lähitulevikus proovida ise midagi sarnast teha. Oli tore ja tahaks kindlasti veel kohtuda uutes töötubades.

Merle R. Koolitus oli tõesti super, tänan veelkord. Nüüd ootan juba järgmist ja ütlen, et nii sisukat, meeldivat ja head omapoolset teadmiste, oskuste edasiandmist pole ennem tundnud ega saanud. Tänan.
Ann V. Tere, Maria! Suured tänud järjekordse põneva õpitoa eest ! Sinu energia ja rõõm selle põneva tehnikaga tegelemisel on nii innustav, et ei jõua järgmist õpituba ära oodata.
Evi P. Õpituba oli väga lahe. Kõik oli väga huvitav ja hästi. Suured tänud õpetliku päeva eest!
Heli R. Eriliselt tore koolitus. Aitäh Maria!
Kristina T. Koolitus oli väga tore ja olen rahul :) Suur aitäh!

Malle K. Eriliselt müstiline laupäev oli! Suur tänu Maria Lillepruunile järjekordse põneva õpitoa eest :) Köitsime ise märkmiku sisu, lisasime kahekordse järjehoidja ja siis läks põnevaks... pitsid, marli, filigreed, laserväljalõiked, pastad, krundid... ja muidugi VÄRVID! Aitäh, Maria, imelise koolituse eest!!! Emotsioonid on laes, mitu korda päevas käin oma märkmikku katsumas ja silitamas :) OLEN VÄGA RAHUL!
Ivi K. Tere, Maria! Mina olen väga, väga rahul. Mulle meeldib, et te olete nii hea juhendaja. Kõik, mida teeme on nii põhjalikult läbi räägitud, juhendatud ja valesti tegemise või ,,ohtude" eest hoiatatud. Alati räägte põhjalikult miks just nii või teisiti on soovitav teha ning tutvustate väga põhjalikult kõiki materjale ja töövahendeid ning nende võimalusi. Te olete soe, südamlik ja hea huumorimeelega inimene. Mulle meeldib, kui vahvalt te alati juhendate, jutt on nii köitev ja aeg-ajalt humoorikas. Eesti keelt valdate nii, nii hästi, uskumatult suur sõnavara ja grammatikapool on ka super. Mulle meeldib, kui hästi te toetate loomeprotsessi. Olete kogu aeg olemas, vajadusel aitate, kuid ei suru kunagi oma nägemust peale, pigem olete väga hea nõustaja ja kindlustunde andja. Ja tulemus, mille töötubadest saan on alati maksimaalselt rõõmu andev. Olen nii uhke olnud oma tööde üle ja olen ka edaspidi. Individuaalsel juhendamisel olete olnud minuga väga aus ja see on mul aidanud edasi areneda. Olen väga õnnelik, et meie eluteed kohtusid ja minu elu on nende õpitubade mõjutusel muutunud palju huvitavamaks ja värvilisemaks. Kallid, Maria :) Nii hea, et olemas olete ja soovite oma rikkalikku teadmistepagasit edasi anda :)
Vilma K. Kõik oli suurepärane ja lõpu viimistlus väga väga põhjalik, enda oskustega oleks juba poolel kaunistusprotsessil lõpetanud ja arvanud, et kõik on viimase peal, aga asi läks järjest vingemaks!
Ingrit T. Sügava jälje jättis Maria koolitus. Kui koolituspäev lõppes siis koju jõudes vaatasin oma kodus ringi ja mõtlesin, mida kõike saan selles tehnikas kaunistada - peegliraamid, lambikuplid, rulood, kõikvõimalikud ja -võimatud kodukaunistused, jõulukaunistused jne jne. Aitäh ja kummardus!
Katrin T. Olin kursusest nii inspireeritud, et asusin kohe oma pooleliolevate projektide kallale. Tänan mõtete ja ideede eest! Sain just õigel ajal hoogu ja indu!


МАСТЕР-КЛАСС Блокнот: древность, винтаж и готика 

На этом увлекательном и основательном мастерклассе мы изготовим состаренный блокнот. Это очень интересная тема! Подобные блокноты заряжаются энергетикой мастера, их приятно держать в руках и разглядывать сантиметр за сантиметром! Участники смогут сами выбрать, какой блокнот им ближе по духу. Может быть это совсем древняя, покрутая пылью времен книжечка, может винтажный "бабушкин" дневник, случайно найденный на старом чердаке? А может быть это даже гoтическая книга, полная мистики и тайных заклинаний? 

Мы постараемся смастерить очень натуральную вещицу! 

Научимся сшивать страничный блок простым способом, все новички освоют!

Особое внимание уделим разным техникам и приемам состаривания материалов, не упустить ни одной детали. Будем рвать, тереть, красить, тонировать, колдовать! 

К концу мастер-класса каждый уйдет домой с уникальным пухленьким блокнотом форматом А6, сделанным практически с нуля. Состаривание бумаги занимает много времени, поэтому преподователь заготовить листы для блокнотов заранее и подробно расскажет на мастер-классе, как это повторить в домашних условиях. Блок для блокнота каждый участник сошьет сам! Мы также научимся имитировать каптал, мастерить форзацы и двойные закладки для страниц, декорировать страницы штампами. Для украшения блокнотов будем использовать лазерную вырубку (чипборд), кружево, брадсы, цветы, филигранные детали, замочки-тоглы и др. элементы декора.