Kevadine mixed media junkbook ehk segasisuga märkmik


Mida tähendab moodne sõna "junkbook"? Kuidas võimalikult palju erinevast materjalist sisulehti ühes raamatus kokku köita? Kuidas valmistada kahepoolseid sisujagajaid? Kuidas nullist valmistada ja kaunistada mixed media märkmiku kaasi? Kuidas kinnitada sisekaaned ja valmistada järjehoidja? Neile jpm küsimustele leiad vastuse Maria uues õpitoas!

Seekord valmistame A6 formaadis märkmiku mixed media kaante, sisekaante, paelte, järjehoidja ja komplitseeritud segasisuga! Kevadine looduslike elementidega veidi vintaažses stiilis märkmik peidab endas eri sorti paberist lehti, ümbrikke, scrapbooking kaarte, kangast, pitsi, kuivatatud taimi, kleepse, templeid, kalkat, reljeeftrükki, laserväljalõikeid, savipressi jne... Töötame erinevate akrüülvärvide, spreivärvide, tintide ja krakleelakiga. Ja köidame ise!

ÕPITOAS OSALENUTE TAGASISIDE:

Malle M. 10 päeva tagasi toimus Tartus junkbook märkmiku koolitus, mida viis läbi Maria Lillepruun Tallinnast. Junkbook on selline märkmik, kuhu võib lisada erinevaid materjale: lisaks paberile veel kangast, pitsi, ümbrikke jms. Kui tõlkida sõna junk, siis see tähendab nii rämpsu, praaki kui ka vanakraami jms. Selline märkmik sisaldab leitud ja taaskasutatud materjale, ülejääke, mis me tavaliselt prügikasti viskame ja seda kasutatakse mälestuste, mõtete, ideede ja inspiratsiooni kogumiseks ja salvestamiseks. Põnev, eks? Tegime märkmiku algusest kuni lõpuni, st köitsime sisu ja tegime kaaned. Sisu kokkuköitmine oli minu jaoks lihtne, aga algul pidin ikka meelde tuletama, kuidas see käis. Kui tükk aega ei tee, ununeb ära. Kõige rohkem meeldis mulle linase kangaga kaetud selg. Ometi kord selline märkmik, mis probleemideta lahti käib! Kindlasti teen seda edaspidigi.
Aitäh, Maria, inspiratsiooni, ideede ja uute teadmiste eest! Oli üks ääretult põnev tegemine, 6,5 tundi intensiivset koolitust.

Eve G. Nädal tagasi käisin Maria koolitusel. Pikk tööpäev oli, palju uut ja põnevat. Junkbook märkmik on hea selle poolest, et sinna võib kõik oma materjalide ülejäägid ära kasutada. Kaanele tegime savitrükki ja värvisime selle ära ning lakkisime motiivi krakleelakiga, mis tekitab mõranenud pinna. Sisse tegime ühe lehe taimedega ka mõranenud pinnaga, aga katsime taime krakleepastaga ja lisasime värve. Need olid kaks kõige põnevamat asja. Järjehoidja tegemine on vahva. Lisasime ümbriku, kuivatatud taimelehti, pitsi, kangast ja tembeldasime lehekülgi. Köitmine oli kõige aeganõudvam tegevus.

Urve T. Tänan toreda ja põhjaliku maratonkoolituse eest!

Saskia P. Väga tore oli ja olen tulemusega väga rahul!

Egle A. Taaskord üks imetore päev mixed media seltsis!

Tiina T. Mina olen siiani õnnelik! Maria on TÄPSELT minu Õpetaja! Parasjagu õpetamist ja parasjagu loomingulist vabadust, rahulolu valmis tööst ning hunnik rõõmu oma hobist. Aitähhhhh!

Kirsti N. Väga tore koolitus!





МАСТЕР-КЛАСС 
Весенний джанкбук или миксмедийный блокнот со смешанным блоком   

Что означает модное нынче слово "джанкбук"? Как сшить блокнотный блок из как можно более разного исходного материала? Как изготовить двусторонние разделители? Как с нуля создать и украсить миксмедийную обложку? Как сделать форзацы и закладку? На эти и многие другие вопросы мы найдем ответы на новом мастер-классе Марии Лиллепруун!

На этот раз мы изготовим сложный блокнот формата А6 с красочной обложкой, форзацами, завязками из тесьмы, закладкой и очень разносторонним наполнением! Весенний винтажный блокнот с природными элементами прячет в себе разносортную бумагу, конверты, скрап-карточки, ткань, кружево, засушенные цветы, наклейки, штампы, кальку, эмбоссинг, глиняное украшение, чипборд и т. д. Поработаем с разными акриловыми и спрей-красками, чернилами, кракелюрным лаком. И сами сделаем переплет!