Mixed media alused

(на русском читай ниже)

See väga põnev ja põhjalik õpituba on mõeldud eelkõige neile, kes huvituvad mixed media töödest, materjalidest ja tehnikatest. Õpitoas tutvustatakse arvukalt erinevaid materjale (nimekiri allpool) ja antakse ülevaade, kuidas neid kasutatakse. Koolitaja jagab oma kogemust mixed media´s, näitab hulka oma töid ja räägib erinevatest tehnikatest. Samuti näitab kõike ette, vastab küsimustele ja jagab soovitusi. 
Meistrikassi raames saavad õpilased teada, mis materjalid on mixed media´s lausa kohustuslikud, mis on vähemtähtsad ja mida üldse vaja ei lähe ning võiks julgelt ostmata jätta. Samuti räägime, kuidas ühte või teist vajalikku poodidest ja e-poodidest hankida. 
Kõiki materjale saavad õpilased ka käega katsuda ja praktikas rakendada. Igaüks saab ise otsustada, kas antud asja tasub tulevikus omale osta või mitte. 
Kindlasti saavad ka edasijõudnud mixed media kunstnikud midagi uut teada ja katsetada! 

Õpitoa raames valmib 2-3 kunstilist lehekülge, mida saab hiljem viimistleda lõpetatud töödeks või lõigata õnnitluskaartideks. Kestvus: ca 5 h


*Koolitaja toob tutvumiseks kilode viisi tööriistu ja mixed media materjale: 
alused (paber ja plastik) 
meediumid (matt ja klants) 
gessod (krundid – must ja valge) 
tekstuurpastad (peen, liivaga, klaasiga jt) 
modelleerimispastad (tavaline ja efektidega) 
lakid (matt, kraklee ja klants) 
vahad ja erivärvi paatinad 
erinevate efektidega spreivärvid, glimmer mist´id
(Ranger, Lindy´s, Fabrika Decoru, 13arts, Daily Art, Docrafts, Tattered Angels) 
värvilised tušid 
Distress tindid ja arvukad templid 
erifirmade embossing´ puudrid 
liimid (kontakt, kuum liim, vedel teip, muud võimalused) 
alkoholtindid 
dekoratiivne glasuur 
dots & drops, vedelad pärlid, klantsgeelid 
vedelad metallid 
topping´ud (kvarts, kristall, liiv, mikrohelmed) 
särapuudrid (peen jt efektidega) 

Eelmiste rühmade tagasiside:

Tatjana S. Oli väga asjalik, inforohke ja inspireeriv koolitus! Mulle väga meeldis ja kodus ka juba katsetan. Sa seletasid väga hästi ja näitasid, kõik sai hästi selgeks. Suur, suur tänu sulle! 
Monika A. Olin koolitusest vaimustuses. Igatahes peale seda koolitust ei suutnud ma rahuneda enne maha kui hankisin vajaminevad materjalid ja tegin kaanepildi tulevasele märkmikule. Ei jõua uut koolitust ära oodata! 
Marit T. Meil oli väga tore nädalavahetus!!! 
Erika P. Kõik meeldis hästi. Tänud koolituse eest, ja loodetavasti kohtumiseni! 
Urve K. Jäin laupäevase koolitusega väga rahule. Tore oli end argipäeva muredest-tegemistest välja raputada ja värvide salapärasest maailmast rõõmu tunda. Aitähh, Maria! 
Eve G. Nädalavahetuse veetsin imelise Maria koolitusel Tartus Papimamma salongis. Ilm oli vihmane, aga meil paistis terve pika koolituspäeva päike. Kui ma algul kartsin, et ei saa hakkama, siis see hajus kiiresti. Tegime algul ka proovilehed, millest saab hiljem näiteks kaarte teha ja alles siis disainpaberile põhja. Nüüd sain teada, mis on krunt, gesso ehk meedium ja et šabloonid, trafaretid, stencil või mask on kõik ükssama asi. Saime näha ja proovida erinevate firmade tooteid ja valmistasime tausta ühele pildile. Väga inspireeriv koolitus oli, Maria on väga huvitav inimene ja väga hea õpetaja. Viis tundi möödusid märkamatult, saime kaasa palju näpunäiteid ja nippe, mida tulevikus kasutada. Jäin koolitusega ülirahule, kõik oli arusaadav ja parajalt doseeritud ning uudsust ja põnevust jagus viimase minutini. Endal mul selliseid vahendeid ei ole, aga kavatsen endale krundi ja tekstuurpasta ning mõned šabloonid esialgu muretseda. Aitäh, Maria selle päeva eest, see oli nagu palsam hingele ja aitas jälle august maapeale tulla. Mulle oli see parim hingeravim raskel ajal. 
Helja O. Olen siiani selle päeva lummuses, oli tõesti väga huvitav ja inspireeriv. Minu tänusõnad!
Ivi K. Suur, suur tänu asjaliku ja töise koolituse eest, Maria! Te ikka olete väga professionaalne ja süsteemne ja oskate väga, väga hästi oma teadmisi edasi anda. Ma jäin väga rahule, suur tänu!
Terje R. Suur, suur tänu koolituse eest! Minule väga inspireeriv koolitus, pean vaid tegema õigeid valikuid, et jääks kõige kõrvalt aega rohkem selle põneva mixed mediaga ka tegeleda:)
Alla P. Еще раз хочу поблагодарить Вас за интересный и познавательный мастер-класс, проведенный в Пярну. Увидела, а, главное, много смогла попробовать своими руками сделать из щедро выданных Вами материалов. Давно хотелось поиграть с такими красками. Я занимаюсь декупажем, но с тех пор, как увидела в Пинтересте Микст-медиа, декупаж стал казаться несколько плоским. Особенно нравятся объемные работы. Ваши тоже очень понравились, особенно альбомы и блокноты. 
ОСНОВЫ MIXED MEDIA 
Материалы / Tехники / Инструменты

Этот захватывающий подробный мастер-класс будет в первую очередь интересен тем, кто хочет узнать, что же такое MIXED MEDIA и какие материалы и техники используют художники и скрапбукеры-миксмедийщики. На мастер-классе мы познакомимся с огромным количеством разных материалов для Mixed Media (см. список ниже) и узнаем, что же это все за баночки и для чего они нужны. Мастер поделится с Вами своим опытом, покажет многие из своих миксмедийных работ, расскажет о разных техниках, ответит на Ваши вопросы.
Все приемы мы наглядно рассмотрим и повторим сами. Вы узнаете, без каких материалов и инструментов в не обойтись совсем, что скорее всего пригодится, а на что совсем не стоит тратить деньги. Также Вы узнаете, где какие материалы можно купить в Эстонии, а что стоит заказать из-за границы. Попробовав многие материалы и приемы в деле Вы сможете сами решить, хотите ли и впредь заниматься Mixed Media и что Вам стоит для этого еще приобрести. Если же Вы уже не новичок, то все равно обязательно откроете для себя что-то новое и проведете несколько интереснейших часов в мире красок!

В процессе мастер-класса у каждого участника получится 2-3 странички с художественными фонами (в том числе одна на основе скрапбумаги), которые позже можно будет доработать в полноценные скрап-странички или порезать на открытки или разделители в блокнот.


* Мастер принесет на МК килограммы инструментов и разных материалов!
основы (бумага и пластик)
медиумы (матовый, глянцевый)
гессо (белый и черный грунт)
текстурные пасты (мелкозернистая, с песком, со стеклянными шариками и др)
моделирующие пасты (обычная и с эффектами)
лаки (матовый, глянцевый, с кракелюром)
воск и патина разных цветов
спрей-краски с разными эффектами, мисты
(Ranger, Lindy´s, Fabrika Decoru, 13arts, Daily Art, Docrafts, Tattered Angels)
цветная тушь
дистресс-чернила и множество штампов
пудры для эмбоссинга разных производителей
клеи (контактный, горячий, жидкий скотч и др.)
алкогольные чернила
деко-глазурь
дотсы, дропсы, жидкий жемчуг, глянцевые гели
жидкие металлы
топпинги (песочный, кварцевый, хрустальный, микробисер)
глиттеры и блестки с разными эффектами

фломастеры (Pro Marker и др.)